Muğla Sektörel Destekler ve Raporlar

Muğla’nın öne çıkan sektörlerinin mevcut durumu ve söz konusu sektörlerin yatırım ortamı hakkında bilgiler sunan “Muğla İş ve Yatırım Ortamı” raporuna aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
Muğla İş ve Yatırım Ortamı İçin Tıklayınız

Muğla ili Seydikemer ilçesinde 3 ton/gün kapasiteli meyve sebze kurutma tesisinin kurulması öngörüsüyle hazırlanan “Meyve Sebze Kurutma Tesisi Ön Fizibilite” raporuna aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
Meyve ve Sebze Kurutma Tesisi Ön Fizibilite Raporu İçin Tıklayınız

Muğla’nın ürün değeri, ihracat ve istihdam kapasitesi açısından öne çıkan “Su Ürünleri”, “Örtü Altı Domates”, “Narenciye”,” “Organik Tarım”, “Zeytinyağı”, “Tıbbi Aromatik Bitki” gibi tarım ve hayvancılık ürünlerinin mevcut durumu ve yatırım olanakları hakkında bilgiler sunan “ Muğla Tarım ve Hayvancılık Sektör Yatırım Raporu”na aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
Muğla Tarım ve Hayvancılık Sektör Yatırım Raporu İçin Tıklayınız

Muğla’nın organik tarım sektörü mevcut durumu ve yatırım olanakları hakkında bilgiler sunan “Muğla Organik Tarım Yatırım Raporu”na aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
Muğla Organik Tarım Yatırım Raporu İçin Tıklayınız

Ekonomi Bakanlığının yatırımlarda devlet yardımları teşvikler dışında sağladığı fuar desteklerinden pazar araştırması desteklerine, yurtdışı birim, marka ve tanıtım faaliyetlerinin desteklenmesinden döviz kazandırıcı hizmet ticaretinin desteklenmesine kadar 14 ayrı desteği hakkında açıklamalar içeren kitabımıza aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
Ekonomi Bakanlığı Destekleri İçin Tıklayınız.

Sivil Toplum Kuruluşlarına yönelik kamu kurumları, vakıflar, bağımsız kuruluşlar, büyükelçilikler, Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği tarafından verilen desteklere ilişkin açıklamalar içeren kitabımıza aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
Sivil Toplum Kuruluşlarına Yönelik Destekler İçin Tıklayınız.

Muğla’nın yaş meyve sebze hedef pazarları hakkında bilgiler sunan “Muğla Yaş Meyve Sebze Sektörü Hedef Pazar Araştırması ” raporuna aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
Muğla Yaş Sebze ve Meyve Hedef Pazar Analizi

 

Muğla’da Alternatif Turizm sektörü kapsamında yatırım potansiyeli olan bölgeler ve yatırım konularını analiz eden Muğla Alternatif Turizm Yatırım Olanakları çalışmasına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Muğla Alternatif Turizm Yatırım Olanakları İçin Tıklayınız
 

Muğla Tarım ve Hayvancılık Sektör Yatırım Raporu
Muğla İli Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejis
Narenciye Sektör Yatırım Raporu
Eğitim Yatırımlarında T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Tarafından Sağlanan Teşvikler
2010-2015 Yılları Arası Yatırım Teşvik Belgelerinin Analizi
Muğla Güneş Enerjisi Sektör Yatırım Raporu
Bir Muğla Seyahati
Lisanssız GES Yatırımları İçin Bilgi Notu
Muğla İli Sosyo-Ekonomik Durum Raporu-2013
Muğla İli Sosyo-Ekonomik Durum Raporu-2014
Belediyelere Yönelik Destek Mekanizmaları
Soğuk Hava Deposu Yatırımları Destekleri
Modern Seracılık Yatırımları
Madencilik Sektörü Yatırımları
Güney Egede Modern Seracılık Yatırım Raporu
Meyve Sebze Kurutma Tesisi Ön Fizibilitesi
Muğla İş ve Yatırım Ortamı Raporu
Muğla Investment Clımate Assesment Report