GEKA’NIN GENÇ İSTİHDAMI ÇALIŞMALARI MUHASEBE UZMANI YETİŞTİRME EĞİTİMİ İLE DEVAM EDİYOR.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyetlerini Aydın, Denizli ve Muğla’da yürüten Güney Ege Kalkınma Ajansı, Kalkınma Ajansları 2022-2023 teması olan “Genç İstihdamı” çalışmaları kapsamında gençlerin iş gücü piyasasına girişlerinin kolaylaşması amacıyla Denizli’de “Muhasebe Uzmanı Yetiştirme Eğitimi” programı düzenliyor.

GEKA’nın Denizli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ve Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile gerçekleştirdiği protokol kapsamında düzenlenen eğitim programı, kariyerine muhasebe uzmanı, serbest muhasebeci ve mali müşavir olarak devam etmek isteyen gençler için 24 Nisan 2023 tarihinde başladı. Toplam 30 günlük Muhasebe Uzmanlığı eğitiminin yanı sıra, İŞ-KUR İş Kulübü tarafından gençlere 2 günlük Özgeçmiş Hazırlama ve Mülakat Teknikleri eğitimi de verilecek. Yaklaşık 1,5 ay sürmesi planlanan eğitim programı 8 Haziran 2023 tarihinde sona erecek.

Kursiyerlerin belirlenmesi sürecinde çevrimiçi olarak yapılan toplam 171 adet başvuru, iş birliği kurum temsilcilerinden oluşturulan komisyon eliyle değerlendirilerek seçildi. Değerlendirme sürecinde ön eleme aşamasını geçen 65 kişi mülakata davet edildi ve mülakat sonrasında 29 asil, 7 yedek olmak üzere toplamda 36 adet katılımcı belirlendi.

Genel Muhasebe, Beyannameler ve Bildirimler, SGK İşlemleri, Sicil ve Tescil İşlemleri ile Luca Net E-Defter İşlemleri vb. konu başlıklarından oluşan detaylı eğitim müfredatı sektörde hizmet veren profesyoneller tarafından kursiyerlere verilecek. Eğitimi başarı ile tamamlayan kursiyerler programın son 2 günü düzenlenecek İŞKUR kariyer eğitimlerinde Denizli SMMMO üyeleri ile bir araya gelerek kariyer planlaması konularını görüşecekler. Böylece gençlerin, Denizli SMMMO üyeleri tarafından istihdam edilebilmelerinin önü de açılacak. 

 

  • Her Hakkı Saklıdır © 2020 |
  • geka.gov.tr