Türkiye'nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması

31 Ağustos 2022

Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğinde gerçekleştirilen bir girişimcilik yarışmasıdır.

TOBB KGK, kadın girişimciliğini nitelik ve nicelik bakımından geliştirmek, daha donanımlı hale getirmek, girişimcilik kültürünün kadınlar arasında gelişimini sağlamak amacıyla 81 ilde 7 bin üyesiyle 2007 yılından beri faaliyet göstermektedir.

Türkiye’deki kadın girişimciliğin görünürlüğünü artırmak, ulusal/uluslararası ağlara entegre ederek etkinliğini teşvik etmek ve kişisel gelişimlerine destek vererek kariyerlerini ilerletmelerine yardımcı olmak adına 2022 yılında Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması hayata geçirilmiştir.

Her yıl tekrarlanması planlanan Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması ile nihai olarak, listeye giren girişimcilerin kendi bölgelerinde kanaat önderliği rolünü üstelenmesi, sahibi oldukları şirketlerin başarı hikayeleri ile potansiyel kadın girişimci adaylarına ilham kaynağı olması hedeflenmektedir.

Türkiye'nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması, "Kadın İstihdamını En Çok Artıran Şirket" ve "Girişimci Kadın Gücü" olmak üzere iki ayrı kategoriden oluşmaktadır. Girişimci Kadın Gücü kategorisine sadece girişimci kadınlar başvurabilecek olup "En Hızlı Büyüyen Kadın Girişimci", "En Çevre Dostu Kadın Girişimci", "En Çok Dijitalleşen Kadın Girişimci", "İhracatını En Çok Artıran Kadın Girişimci" kriterlerinde ödüllerini alacaklardır. "Kadın İstihdamını En Çok Artıran Şirket" kategorisine ise tüm şirketler müracaat edebilecektir.

Bu kapsamda, 19 Kasım 2022 Dünya Kadın Girişimciler Günü'nde Birlik Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB KGK Başkanı Nurten Öztürk'ün katılımları ile listeye girmeye hak kazanan şirketler ödüllerini alacaktır.

Başvuru: https://girisimcikadingucu.tobb.org.tr  linkinden 30 Eylül 2022 tarihine kadar başvurular yapılabilecektir.

 

 

  • Her Hakkı Saklıdır © 2020 |
  • geka.gov.tr